6.2.201211:01 | ZprávyŠumperk - Mnozí tříkráloví koledníci ještě ani nestačili uklidit své královské koruny a už bylo potřeba využít finanční prostředky, které šumperská Charita vybrala při letošní Tříkrálové sbírce.
Důvodem jsou arktické mrazy, které Českou republiku sevřely. Charita Šumperk kvůli tomu uvolnila deset tisíc korun z fondu přímé pomoci Tříkrálové sbírky. Peníze poslouží Armádě spásy Šumperk na zvýšení kvality a množství jídla lidem bez přístřeší v těchto mrazivých dnech.
„Charita Šumperk primárně s lidmi bez domova nepracuje, ale v případě nouze jim pomáhá finančními prostředky z Tříkrálové sbírky nebo z vlastních zdrojů,“ vysvětlila ředitelka Charity Šumperk Marie Vychopeňová.
Charita nejčastěji pomáhá formou potravinové pomoci. Častou podporou bývá také uhrazení nocležného v Armádě spásy.
„Přidělování pomoci má svá pevná pravidla, která zabraňuji jejímu zneužívání. Žadatelé o podporu v nouzi neodstávají do ruky peníze,“ dodala Vychopeňová.
Charita Šumperk je nestátní nezisková organizace, která působí především v oblasti ošetřovatelské a pečovatelské činnosti v domácnostech v Šumperku a okolí.
DENÍK/Vít Šimánek
Šumperský a Jesenický deník.| Ostružná | - cm |
| Annaberg Suchá Rudná | - cm |
| SKI Petříkov | - cm |
| Proskil Branná | - cm |
| Přemyslov ski areál | - cm |
| Ski Paprsek | 60 cm |
| Ski areál Kunčice | - |
| Ski Příčná | - cm |
jezdí částečně nejezdí
Zobrazit více